Ernest i Celestyna / Ernest et Célestine

Wprowadzenie: filmowa historia oparta jest na książkach Gabrielle Vincent. Jej opowieści i rysunki stały się inspiracją do stworzenia animowanej wersji pełnometrażowego filmu. Jest to piękna bajka, która na zawsze pozostanie w moim sercu, bo w głowie to za mało powiedziane.

Ernest et Célestine
Ernest et Célestine

Kategoria wiekowa: od 5 lat

Ernest et Célestine
Ernest et Célestine

O filmie: przed nami staje dwójka bohaterów olbrzymi niedźwiedź i mała mysz. On jest nieustatkowanym zawadiaką, ona poukładaną i samotną rewolucjonistką. Obydwoje szukają sensu swojego życia. Przypadek sprawia, że ich losy się splatają. Splatają się na tyle, by już nigdy się nie rozplątać. Mimo, że są całkowicie od siebie różni świetnie się dogadują i uzupełniają. Ernest i Celestyna pokazują nam jak między nimi budowana jest relacja oparta na zaufaniu i szczerości, jak można opiekować się drugą osobą i jak być nawzajem za siebie odpowiedzialnym. Film urzeka już od pierwszej chwili. Mamy tu piękne animacje wykonane przy użyciu akwareli, muzykę idealnie dopasowaną do klimatu  i bardzo dobre kreacje aktorów wykonujących dubbing. Najważniejsza jednak i tak pozostaje animacja wykonana tradycyjnym rysunkiem i to ona sprawia, że nie można zapomnieć tego filmu.

Ernest et Célestine
Ernest et Célestine

Podsumowanie: jeśli tylko uda się Wam zauważyć, że w jakimś kinie Ernest i Celestyna są w repertuarze idźcie bez zastanowienia, nawet jeśli będzie to seans o 10:00 w niedzielę. Dzieci jak i dorośli pokochają ich od razu.

Ernest et Célestine
Ernest et Célestine

Gdzie można zobaczyć film:

Istnieje oficjalna strona filmu: http://www.ernestandcelestine.comPolecam ją szczególnie tym, którzy chcą zrobić zajęcia, wytłumaczyć komuś w jaki sposób na bazie rysunków z książki powstaje film animowany. A tutaj na blogu jest to wszystko wytłumaczone i rozrysowane http://ernestandcelestine.tumblr.com/post/63592179075/3-the-first-research

Film można też kupić na blue-ray.

Ernest et Célestine
Ernest et Célestine

Metryczka: 

Reżyseria: Stéphane Aubier, Vincent Patar, Benjamin Renner
Rok produkcji: 2012
Kraj: Francja, Belgia, Luksemburg
Czas:80 min