Wprowadzenie: akcja,,Pana Żaby” toczy się w szkole, to tutaj przez większą część czasu oglądamy dzieci i ich przygody. Szkoła jest katalizatorem zmiany i miejscem dobrej zabawy. Dzieci chodzą do niej z ochotą i lubią spędzać w niej czas. Niby w celu zachwiania tego stanu rzeczy w fabułę wplecione są wydarzenia magiczne i pojęte jedynie dzieciom.
Kategoria wiekowa: myślę, że dzieci od 7 lat będą już zadowolone z oglądania tego filmu i odnajdą się w sytuacjach w nim przedstawianych.
O filmie: film dobrze się ogląda, aczkolwiek nieco starszym dzieciom, w wieku około 9 lat jest już trudno uwierzyć, że ktoś rzeczywiście może zamienić się w żabę. Młodszym jednak to nie przeszkadza i świetnie bawią się na filmie. W zabawę jest też przemycony problem głównej bohaterki, której mama nie ma dla niej czasu. Trudno jest jednak ocenić, czy film jest bardziej o tym jaką mają zabawę dzieci z faktu, iż ich nauczyciela zamienia się w zielone zwierze, czy też fabuła skupia się na wyjaśnieniu przyczyny braku czasu dla dzieci wśród ich opiekunów. Moim zdaniem, gdyby film był tylko o żabim problemie też nie byłoby najgorzej. Obraz jest poprawnie zmontowany, nie jest infantylny. Bohaterowie są autentyczni i właściwie nic nie można zarzucić scenariuszowi. Mamy też ciekawe efekty specjalne, które są dobrze i realistycznie zrobione.
Podsumowanie: można powiedzieć, że jest to film bezpieczny i ładnie zrobiony. Przenosi nas do świata dziecięcego i jest skierowany do dzieci, z uwzględnieniem ich sposobu postrzegania rzeczywistości.
Gdzie go zobaczyć: film był pokazywany na 34. Festiwalu Młodego Widza Alekino! w Poznaniu. W 2017 będzie wprowadzany do kin.
Metryczka:
Reżyseria: Anna van der Heide Kraj: Holandia Rok: 2015 Czas: 85 min