Chłopiec i pingwin / Lost and Found

Wprowadzenie: jest to animacja, której scenariusz stanowi książka,,Tam i z powrotem”(Lost and Found) z ilustracjami Olivera Jeffersa. W polskiej wersji językowej głosu udziela Wojciech Malajkat. Efektem połączenia tych wszystkich elementów jest piękny film animowany o przyjaźni i dorastaniu.

Lost and Found

Kategoria wiekowa: od 4 lat

O filmie: w opowieść o chłopcu i pingwinie wprowadza nas narrator, który pozostanie z nami do końca. Głos z offu naśladuje kogoś, kto czyta książkę. Mamy więc wrażenie jako widzowie, że to właśnie nam czytana jest historia. Główny bohater, mały chłopiec pewnego dnia otwiera drzwi swojego domku pingwinowi. Niby nic nadzwyczajnego w dziecięcym świecie, ale ów pingwin nie chce odejść i na siłę wpycha się do środka. W obliczu tak postawionej sprawy chłopiec postanawia odeskortować go tam, gdzie mieszkają mu podobni. Szykuje łódkę i razem ze zwierzakiem wypływa w morze. Mamy tutaj zaledwie 2 postaci, ale na przykładzie ich relacji tłumaczone jest, czym jest przyjaźń i dorastanie. Rysownicy zachowali ducha oryginalnych rysunków Olivera Jeffersa i tym zdobyli moje serce. Animacja wykonana jest z dużą starannością i dbałością o szczegóły. Mamy piękne kolory, kształty i scenografię, aż chce się, by film trwał dłużej niż tylko 30 minut.

Lost and found
Lost and Found

Podsumowanie: jest to historia prawdziwa, dla tych którzy są jeszcze dziećmi, dla nieco starszych metaforyczna opowieść o tym, co w życiu najważniejsze.

Lost and found
Lost and Found

Gdzie można zobaczyć film: obecnie dostępne jest jedynie DVD w angielskiej wersji językowej do kupienia w sklepach internetowych.

Metryczka:

Reżyseria: Philip Hunt
Rok produkcji: 2008
Kraj: Wielka Brytania
Czas: 30 min